marți, 25 decembrie 2012

In timp

Am schimbat decorul , foaia si creionul .
Nu pot schimba ceea ce gandesc si nici ceea ce simt .
Inca esti cea mai importanta sursa generatoare de bine si in egala masura de rau .
Te descurci perfect sa amesteci o perioada proasta cu  doua replici nepotrivite iar la final sa adaugi putin din tonul ala grav pastrat pentru zile negre iar mie imi rezulta o perfecta stare de singuratate .
Simt ca sunt omul care greseste cel mai mult , omul care ia cele mai proaste decizii , omul care se dezamageste cel mai mult si cel care se iubeste cel mai putin .
Vreau sa inchid ochii iar apoi sa-i deschid privind prin ochelari cel mai puternic soare vazut vreodata , capabil sa arda pana si memoria .
Vreau sa nu mai fiu inconjurata de fantomele proastelor alegeri si nici de povestile lor despre trecut si viitor .



http://www.youtube.com/watch?v=cFxu_wIwTKc

marți, 11 decembrie 2012

Spirit

Nu stiu cine a spus ca fericirea vine din lucrurile simple dar cred ca avea dreptate.
Prost mod de a incepe , ce vreau sa spun este ca , e usor sa atingi un balon de fericire.
A inceput sa imi placa sa gresesc daca asta aduce zambete .
Nu imi place frigul , nici iarna , nici macar aglomeratia si cu atat mai putin transportul in comun , si cu toate astea pentru cateva minute m.am simtit fericita vazand zambete .
E placut cand in jurul tau altii se bucura de ceea ce te-a bucurat si pe tine candva .
Am observat cum copii inca mai stiu cum sa se poarte cu zapada si cu brazii de craciun .
M-a facut fericita fericirea si speranta voastra .
Inca am pentru ce sa ii fiu recunoscatoare iernii , imi umple memoria de urme lasate in zapada si ce cenusiul cerului .
Multumesc piesei care mi se repeta in casti de jumatate de ora si degetelor inghetate pentru ca m.au facut sa imi amintesc cum este sa vezi in jur si fete , nu doar siluete .
http://www.youtube.com/watch?v=KRAMNWzfjcg

joi, 6 decembrie 2012

parere de rau

Imi pare rau ca nu ma pot educa . Nu ma pot convinge sa scot ceva bun din mine decat atunci cand ma apasa ceva.
Intru pe blogul asta zilnic , si zilnic imi propun sa ma scriu ceva si de cate ori fac asta imi dau seama ca nu pot.
Nu poate sa iasa nimic din suflet ...
As vrea sa am cate 5 minute de tristete in fiecare seara si as mai vrea sa le pot asterne frumos .
Sa emane fericire .
Apropo de fericire ... a venit din nou perioada aia din an in care toate lumea vrea sa arate cat e de fericita .
toti incearca sa arate ce familii fericite au , ce cadouri primesc si mai ales de la cine le primesc si prin toate astea ne arata tuturor ce inseamna sarbatorile.
Eu am primit dulciuri ca atunci cand eram mica si m.am bucurat ca in oricare alta zi, si nu de ele , ci de faptul ca cineva a fost dispus sa.si imparta nimicul cu mine.
Este al dracu de greu atunci cand nu ai aproape  nimic sa.l imparti cu ceilalti.
Le multumesc celor care s.au gandit la mine chiar daca nu le spun si sper  ca s.au gandit si altii chiar daca ei nu imi pot spune .