duminică, 1 decembrie 2013

Cele mai frumoase momente din viata ta trec pe langa tine cand tu esti ocupat sa le plangi pe cele ce nu le traiesti .
Fericirea mea se numeste "ea" si vine uneori cu rasaritul , alteori adusa de vand sau pur si simplu imi apare in vis .
Eu nu stiu cum arata , ii cunosc doar privirea stralucitoare si rasul zgomotos .
Ea nu mi-a cerut niciodata lacrimi sa se arate , nu mi-a cerut nopti albe si nici milioane de plecaciuni .
A venit pur si simplu ... asa cum vin si zilele intunecate ... pur si simplu .
Ea uita uneori sa apara ...
Fericirea mea uita de mine . E ciudat cum fericirea unuia e si fericirea altora .
Vreau ca fiecare om sa aiba fericirea lui , pentru ca ea , a mea , sa nu ma mai lase singura pentru a vizita si sufletele altora .
Fericirea mea nu esti tu , fericirea mea au fost norii albi din ultima zi cu soare .
Ea apare din cele mai mici lucruri , atat de mici incat uneori nu le vad decat dupa ce genele imi sunt deja grele.