Se intampla aproape in fiecare zi sa ma intreb cum pot sa trec atat de repede de la o stare la alta.
Nu inteleg cum poti sa simti atatea lucruri diferite aproape in acelasi timp . Pana la urma aveam un singur suflet sau detin o informatie gresita? Practic , in ceva ce e inexistent in corpul nostru, graviteaza o mie de sentimente diferite , mai mult sau mai putin ortodoxe .
Cred ca de fapt sufletul e locul ala unde se intalnesc doua lucruri :ce e mai rau in tine cu ce e mai bun , si dupa ce se bat mult cap in cap trupele fiecarei parti unde cei din prima lunie sunt orgoliul si iertarea , ajungi ori sa ierti chiar daca poate orgoliul striga din toti plamanii ca e dreptul lui sa aiba ceva de spus , ori sa te ghidezi dupa orgoliu si sa ramaneti doar voi doi... tu si orgoliul tau .
Dar atunci cand esti manat de manie?
Oare sentimentul asta are adversar atunci cand sangele iti fierbe in vene si cand sudoarea rece iti strabate spatele?
Nu sunt cel mai pacifist om asa ca prefer sa nu raspund , stiu doar ca aerul mult tras in piept te ajuta.
In fine , ce voiam de fapt era sa spun ca am avut o zi proasta si ca astept sa ajunga ceasul la 00:00 sa vad daca se schimba ceva intr-o zi inceputa prost si incheiata si mai prost .
Care e de fapt sentimentul care m.a facut sa ma gandesc la toate celelalte care mi-au trecut prin suflet astazi?
Cred ca este o combinatie greu digerabila intre furie , neputinta si mai ales teama de oamenii prosti.
