sâmbătă, 30 martie 2013

30-03-2013

Oamenii nu sunt facuti sa ofere , sunt facuti sa ceara , sa ceara pana la epuizare. Cer zile cu soare , picioare pe nisip ,  fericire si toate de la cine ... de la alti oameni care la randul lor stiu tot sa ceara .
Cand se gaseste cate un naiv sa ofere , se gaseste rapid si cineva care sa.i ceara si ceea ce nu are .
Si naivul ajunge sa dea tot , isi piede lumina ochilor , apoi dulceata din glas ,  mersul apasat ba chiar si amprentele palmelor pana cand , in final da si ultimul lucru . Isi da nenorocitul de suflet .
Sufletul asta e singurul lucru de care trebuie sa tragem cu dintii sa ramana al nostru , in rest toate vin doar si trec si ne lasa niste semne de buna purtare.

http://www.youtube.com/watch?v=5pqiqrnZE44