joi, 26 aprilie 2012

Enjoy the Silence

Astazi am nevoie de liniste . Am dormit cateva ore iar acum vreau sa dorm din nou pentru ca doar asa e liniste .
Singurul zgomot nederanjant este muzica.
De fapt e putin ciudat cum ceva care genereaza zgomot iti poate aduce atata liniste . Nu stiu daca toti simtim asta dar pe mine cel putin muzica ma face sa simt mult mai pronuntat tot ceea ce traiesc .
As vrea sa pot stinge lumea asta de cate ori dorm doar  apasand un buton de telecomanda , sa ramana fiecare in locul in care era pana ce eu pornesc din nou miscarea .
Chiar ma gandesc cum ar arata ca toti oamenii pe langa care trec sa fie precum soldatii englezi.
Daca privesc pe geam pare totul atat de calm incat ma las pacalita si il deschid pentru a intra racoarea si acum ceva m.a trezit , prea multe voci , prea multe masini , prea multa agitatie pentru o seara in care nici macar frunzele copacilor nu se misca .
Acum se aude doar orasul asta care nu mai dorme si totusi nu este niciodata obosit desi e zilnic calcat de milioane de roti si pasi , udat de atatea ploi si uscat de atatea vanturi ... da , cu toate astea el nu doarme... niciodata .
 Daca as avea atata energie ca si el , as fii nemuritoare .
http://www.blogger.com/blogger.g?blogID=4814478815005186204#editor/target=post;postID=4209517365480796589