Momentele alea cand simti ca nu mai traiesti desi inca respiri exista . Lafel cum exista si alea cand iti doresti ca azi sa fie maine si sa-ti amani tristetea cu o zi .
Toate lucrurile se intampla cu un motiv ... fie ele bune sau rele toate au un trecut si un viitor ce se scrie in timp ce tu plangi .
Am anumite dubii in legatura cu ceea ce se intampla cu oamenii dupa ce isi pierd sperantele . Da , chestiile alea odioase care ne fac sa credeam ca exista si lucruri bune in viata asta masurata in ani . E ciudat cum viata se masoara in ani desi noi o traim in secunde .
Eu stau pe loc in timp ce imi trec zile si nopti prin fata ochilor . In oricare din ele , daca as vrea sa intru m.as impiedica de pragul de la intrare . Sunt prea neindemanatica sa pot pasi in propia viata , asa ca stau si privesc doar cum trece.
M.am razgandit , vreau sa apuc sa fiu suficient de batrana incat sa.mi pot permite sa traiesc macar o zi .