De ce sa te chinui sa arati ca esti un bun prieten cand poti doar sa joci acest rol doar de paste si de craciun trimitand niste mesaje siropoase .
De asemea poti sa suni o data pe an cand planuiesti o betie crunta ... ce rost are sa.ti intrebi din cand in cand "prietenii" cum o mai duc sau daca te poti face util in vreun fel .
E al dracu de greu sa fi om cu neoamenii , cu toti astia care de ziua ta iti lasa mesaj pe feisbuc si iti spun la multi ani ca mai au decat 10000000 de minute si trebuie sa le vorbeasca cu gagica .
Imi doresc ca incepand de acum sa nu ma mai caute nici un pseudo.prieten , sa raman cu ai mei pe care ii stiu de cand ma stiu pe mine , cu aia care sunt in stare sa scoata ceva inteligent pe gura atunci cand nu am nevoie de povesti , cu aia care stiu sa imi spuna "sper ca esti ok " fara sa ma fi vaitat de ceva inainte .
La dracu , nu mai pot .
Incerc prea mult sa fiu de folos prea multor oameni care nu au nevoie de ajutorul meu .Sunt exagerat de sincera cu cei care sunt dependenti de minciuni .
Imi pare rau ca dau sfaturi proaste cand oamenii nu au nevoie decat de incurajari sa se bage in mizerii .
Pe de alta parte ma bucura nespus faptul ca reusesc de fiecare data sa fiu un fel de capcaun in povestile voastre cu zane in care din pacate nu pot modifica si deznodamantul .
