Minciunile sunt la tot pasul.
Oricat am vrea sa le ocolim , calcam in ele iar apoi umblam murdari pe talpi precum preotii de pacatele tuturor .
Faptele si dorintele noastre nu se imbratiseaza iar lucrul asta e trist , al dracu de trist .
De cele mai multe ori gandurile nu nimeresc calea potrivita si astfel nu ajung sa faca partea din realitatea noastra .
Pana la urma ce este filtrul ratiunii?
Nu este oare chestia aia care te face sa iti reprimi orice traire care iti induce starea aia care iti pune un zambet pe fata ?
Cred ca multi dintre noi isi doresc sa fie lipsiti de aceasta parte componenta sau macar sa uite pentru cateva momente ca exista . . .
Am nevoie de o mana rece pe spate si de cateva cuvinte spuse cu voce tare .
Am nevoie de adevar .