marți, 25 decembrie 2012

In timp

Am schimbat decorul , foaia si creionul .
Nu pot schimba ceea ce gandesc si nici ceea ce simt .
Inca esti cea mai importanta sursa generatoare de bine si in egala masura de rau .
Te descurci perfect sa amesteci o perioada proasta cu  doua replici nepotrivite iar la final sa adaugi putin din tonul ala grav pastrat pentru zile negre iar mie imi rezulta o perfecta stare de singuratate .
Simt ca sunt omul care greseste cel mai mult , omul care ia cele mai proaste decizii , omul care se dezamageste cel mai mult si cel care se iubeste cel mai putin .
Vreau sa inchid ochii iar apoi sa-i deschid privind prin ochelari cel mai puternic soare vazut vreodata , capabil sa arda pana si memoria .
Vreau sa nu mai fiu inconjurata de fantomele proastelor alegeri si nici de povestile lor despre trecut si viitor .



http://www.youtube.com/watch?v=cFxu_wIwTKc