Sunt un pansament , pardon , sunt o umbrela ... sau poate sunt o pereche de pantofi.
Pe langa astea am multe alte forme in care pot fi utilizata .
Sau poate sunt doar una ca si tine care are nevoie de pansament sau de pantofi.
Un lucru imi e clar , nu vreau sa fiu pentru numeni planul B.
Nu vreau sa fiu al doilea fel de mancare.
Nu vreau sa fiu episodul al doilea al unui serial prost.
Nu vreau sa fiu mama ranitilor si nici macar prietena celor ce nu-mi sunt prieteni si cu atat mai putin iubita celor care nu ma iubesc.
Pur si simplu vreau sa fiu ceea ce sunt pentru cine ma poate lua asa cum sunt , fara explicatii , fara "dar" , fara scuze si fara sa imi schimb macar culoarea parului.
Al doilea cucru care devine tot mai pronuntat este ca oamenii nu se schimba , incearca , dar nu o pot face.
Sangele e tot sange , iar transfuzia nu e o solutie , mereu o sa ramanem ceea ce am fost de la inceputul zilelor noastre si chiar daca ajugem altcina pentru o perioada scurta , lucrurile pe care le-am dorit mereu or sa ramana tot printre preferintele noastre.
Daca citesti asta sa stii ca nu vreau sa ma schimb , sa stii ca nu regret ca sunt cum sunt pentru ca asta ar insemna sa dezamagesc multa lume.
Asa sunt , asa mi-am facut prieteni , asa ma stiu ai mei de acasa , asa o sa mai traiesc cate zile mai am , si tot asa am sa mor .
Nu stiu daca ceva s-a facut praf dar stiu ca e mult noroi acolo.
Acum abandonez totul aici , am de facut curatenie , am multe de aruncat , multe de pus in debara , multe de sters de praf si multe de pus in rama.
