Nu stiu cine a spus ca fericirea vine din lucrurile simple dar cred ca avea dreptate.
Prost mod de a incepe , ce vreau sa spun este ca , e usor sa atingi un balon de fericire.
A inceput sa imi placa sa gresesc daca asta aduce zambete .
Nu imi place frigul , nici iarna , nici macar aglomeratia si cu atat mai putin transportul in comun , si cu toate astea pentru cateva minute m.am simtit fericita vazand zambete .
E placut cand in jurul tau altii se bucura de ceea ce te-a bucurat si pe tine candva .
Am observat cum copii inca mai stiu cum sa se poarte cu zapada si cu brazii de craciun .
M-a facut fericita fericirea si speranta voastra .
Inca am pentru ce sa ii fiu recunoscatoare iernii , imi umple memoria de urme lasate in zapada si ce cenusiul cerului .
Multumesc piesei care mi se repeta in casti de jumatate de ora si degetelor inghetate pentru ca m.au facut sa imi amintesc cum este sa vezi in jur si fete , nu doar siluete .
http://www.youtube.com/watch?v=KRAMNWzfjcg