miercuri, 7 noiembrie 2012


Nu mai exista gravitatie. Ma uit doar cum pica totul la pamant .
Imi este mila de tot ce altadata zbura , acum toate sunt nevoite sa strabata drumuri lungi la pas.
Aripile tuturor pasarilor se transforma in panze de paianjan iar vantul poate in sfarsit sa le patrunda.
Fluturii vazandu.se incoltiti se transforma in omizi si odata cu ei toate sentimentele se transforma din praf de stele in cenusa .
Acum cerul e liber , o sa-mi fie dor chiar si de furtuna , fara nori ea nu mai exista.
E totul atat de ciudat fara nori , fara frunzele purtate de vant , fara toate gandurile mele care zburau mereu in aceeasi directie. Acum toate se zdrobesc de pamantul neudat de ploi .