joi, 6 decembrie 2012

parere de rau

Imi pare rau ca nu ma pot educa . Nu ma pot convinge sa scot ceva bun din mine decat atunci cand ma apasa ceva.
Intru pe blogul asta zilnic , si zilnic imi propun sa ma scriu ceva si de cate ori fac asta imi dau seama ca nu pot.
Nu poate sa iasa nimic din suflet ...
As vrea sa am cate 5 minute de tristete in fiecare seara si as mai vrea sa le pot asterne frumos .
Sa emane fericire .
Apropo de fericire ... a venit din nou perioada aia din an in care toate lumea vrea sa arate cat e de fericita .
toti incearca sa arate ce familii fericite au , ce cadouri primesc si mai ales de la cine le primesc si prin toate astea ne arata tuturor ce inseamna sarbatorile.
Eu am primit dulciuri ca atunci cand eram mica si m.am bucurat ca in oricare alta zi, si nu de ele , ci de faptul ca cineva a fost dispus sa.si imparta nimicul cu mine.
Este al dracu de greu atunci cand nu ai aproape  nimic sa.l imparti cu ceilalti.
Le multumesc celor care s.au gandit la mine chiar daca nu le spun si sper  ca s.au gandit si altii chiar daca ei nu imi pot spune .