Un oarecare nu are un trecut plin de amintiri si nici un viitor plin de sperante .
Are doar un prezent plin de munca si sudoare .
Are doar dimineti ce vin dupa doua ore de somn si nopti ce vin dupa 12 ore de munca .
Un oarecare nu are parte de promisiuni si nici macar dreptul la speranta .
Are doar ochii larg deschisi prin care vede avutia altora ca in vitrina unui magazin puternic luminat .
Un oarecare e bogat .
Are veri la mare la care se gandeste stand cu picioarele goale pe asfalt .
Nu are filme 3D dar are multe nopti petrecute la lumina lumanarii citind .
Un oarecare nu are colectie de stampile pe maini dar are cea mai buna muzica in casti .
Un oarecare nu are tovarasi , are doar cativa prieteni buni .
Tu si oarecare impartiti acelasi spatiu doar ca el iti trece prin fata ochilor in timp ce tu ii treci prin suflet .
El nu impune respect doar ca tu ii datorezi asta .
marți, 8 ianuarie 2013
luni, 7 ianuarie 2013
multumiri
Multumesc celor mai importante persoane din viata mea .
Pentru ce?
Pentru ca sunteti plini de asteptari , pentru ca iubiti sa imi cereti orice , pentru ca va umpleti gura cu cuvinte cand va dezamagesc cu ceva , pentru ca imi amintiti mereu cum v.ati rupt pantalonii in genunchi pentru binele meu si pentru ca din cele mai importante momente din viata mea reusiti sa fiti absenti .
Imi place sa vad cum incercati si mergeti cu un pas inainte pentru a.mi curata mie calea dar cand vedeti ca este prafuit va ghemuiti toti in urma pasilor meu mimand o falsa incredere in buna mea orientare .
O sa traiesc langa voi toti pentru ca nu cumva sa aveti nevoie de ceva iar eu sa nu ma pot face utila iar apoi am sa raman singura , asa cum am fost de fapt tot timpul .
Pentru ce?
Pentru ca sunteti plini de asteptari , pentru ca iubiti sa imi cereti orice , pentru ca va umpleti gura cu cuvinte cand va dezamagesc cu ceva , pentru ca imi amintiti mereu cum v.ati rupt pantalonii in genunchi pentru binele meu si pentru ca din cele mai importante momente din viata mea reusiti sa fiti absenti .
Imi place sa vad cum incercati si mergeti cu un pas inainte pentru a.mi curata mie calea dar cand vedeti ca este prafuit va ghemuiti toti in urma pasilor meu mimand o falsa incredere in buna mea orientare .
O sa traiesc langa voi toti pentru ca nu cumva sa aveti nevoie de ceva iar eu sa nu ma pot face utila iar apoi am sa raman singura , asa cum am fost de fapt tot timpul .
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

