marți, 12 februarie 2013

monotonie

Monotonia este un lucru al dracu de periculos .
Te obliga sa patrunzi intre cei 4 pereti ai constiintei , te aseaza pe scaunul fricii , iti leaga mainile cu neputinta si apoi iti pune sute de filme cu tine .
In filmele alea de cele mai multe ori te vezi nemultumit doar ca nu poti nici macar sa comentezi ceva deoarece  nu mai ai glas , doar stai si iti privesti greselile .
Monotonia nu e doar plictiseala pura , e o aglomerare de stari , un sac plin cu amintiri care iti cade fix in cap si ti se scurge pe umeri  . Coplesit de un sentiment pe care nu-l cunosti ajungi intr-un fel de transa si incepi sa retraiesti fiecare gunoi din sac .
Monotonia iti duce noptile departe dar nici nu iti aduce zilele mai aproape ... iti creaza un fel de spatiu intre zi si noapte in care tu iti petreci timpul tau neinsemnat .


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu