miercuri, 8 mai 2013

Ma gandesc de multe ori de unde stim cand facem un lucru daca este corect sau gresit.
Dupa asta , ma gandesc ce inseamna de fapt corect si unde anume se trece de cealalta parte.
La dracu cu atatea reguli si atatea responsabilitati .
De multe ori sunt convinsa ca fac lucrurile "cum trebuie" dar apare cineva care imi critica detaliile .
Oare asa nu se modifica totul?
Vreau sa gresesc si sa zambesc , vreau sa cad si sa nu ma mai scutur si totusi sa nu ma simt murdar , vreau sa imi petrec restul vietii sub apa si sa uit ca nu stiu sa inot .
Nu pot oare sa fiu omul ala pe care sa-l ierti mereu chiar daca de multe ori  nu merita?
Oare nu pot sa fiu tot eu cel care sa nu fie nevoie sa spuna mereu "iarta.ma"?
Aiurea , ce tot spun , asta nu exista .
In noi exista doar neputinta de a ne intelege propriile trairi si doar senzatia ca le pricepem pe ale altora .
Imi doresc sa fiu suficient de matura sa.mi iau propriile decizii dar cred ca pana atunci mai am multe de gresit , multe de regretat si multe de adaugat in raftul cu povesti .

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu