vineri, 31 mai 2013

Ne inchidem in propriile suflete condamnati de propria sentinta . Ne stingem lumina si stam acolo inchesuiti de fum si frica .
Cautam zilnic niste motive inexistente care sa ne faca scapati de propria minte bolnava si in cautarea astea nu facem decat sa ne inodam sireturile pentru a parea impiedicati si neajutorati .
Suntem atat de rai cu noi si cu singura noatra viata incat ne meritam soarta asta .
In fiecare zi ne trezim cu gandul la rascoala pentru ca apoi sa adormim ca niste lasi cu usa bine zavorata .
Cine mai intelege motivul atator nemultumiri cand folosim mana care ni se intinde doar pentru a ne sterge nasul , dupa multe ore de plans din te miri ce motiv necesar pentru o stare de depresie de toata frumusetea .
Sunt atatea  lucruri pe care nu le facem azi cu gandul ca poate le facem maine si maine spunem tot maine sperand poate ca o sa ne mai nastem inca o data si o sa avem ocazia sa le reparam desi noi stim ca am gresi din nou .
Unde e  curajul ?
Unde e dorinta ?
Unde sunt toate chestiile alea care ne fac sa fim atat de diferiti ?
Ne uitam in jur si vedem cum viata noastra e trasa la xerox cu alte 100 de vieti , inchidem ochii si spunem ca asa e normal , asa trebuie sa fie , asa fac toti oamenii .

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu