duminică, 1 septembrie 2013

e ciudat cand iti privesti fericirea peste umar si nu in ochi .
Fericirea asta te tot urmareste si totusi tu te ascunzi bine de ea de parca trebuie sa te lupti cu o boala incurabila .
Oamenii au darul de a se complica .
Atunci cand existenta lor se simplifica alearga in cautare de complicatii pentru ca nu pot trai bucurandu.se de lucruri marunte ci vor sa fie tristi pentru dezastre inchipuite .
La dracu , de ce sa ma bucur ca mai sunt cateva zile cu soare , de ce sa stau sa ma incalzeasca lumina asta calda , de ce sa stau la umbra frunzelor inca verzi ...
Putem gasi atatea motive sa fim fericiti si totusi ne impiedicam de cioturi de neincredere .
Poate suna putin prea siropos venind din partea unui om pesimist pana in maduva oaselor dar mereu am fost de parere ca este mult mai frumos cand ai asteptari mici si viata te surprinde intr-un mod placut .
Viata asta mi.a daruit multe zambere si mi-a culea multe lacrimi .
Inca nu stiu ce fel de esenta iese din cele doua dar cred ca daca sunt puse in cantitatile potrivite iese ceva cu aroma placuta care lasa multe amintiri senine .

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu