Cand m.am trezit de dimineata , aveam o mie de ganduri de scris aici acum insa stau ascunsa sub un cearsaf cu sunet de cauciucuri in urechi si cu muzica lui doc dincolo de timpane.
Si totusi nu imi vine in cap nimic altceva decat ca trebuie sa ma ridic din pat , sa umplu un pahar cu gheata si lamaie , sa ma asez frumos pe pervaz si sa nu mai spun nimic.
Vreau la mare , asta celalalt singur gand mai presus decat toate . Da , vreau sa vad multa apa si vreau un nisip cald si pe langa astea vreau sa vad cum soarele incepe sa strige dupa vara iar ea , cand raspunde sa nu se auda de departe.
In peisajul asta te vreau si pe tine , da , pe tine care o sa citesti asta si o sa sti ca e vorba despre tine pentru ca deja ti-am spus asta. Si cu toate asta in jurul meu totul o sa arate ca intr-o fotografie.
Hmm da , o sa arate ca o fotografie demna de 1 mai .
Si totusi acum ma gandesc ca vreau mai mult , vreau ca paharul ala de cola sa stea in nisip langa piciorul meu stang gol , si udat de apa sarata si inca rece.
Deja am prea multe imagini si nu mai stiu sa le fac tot , dar stiu ca o sa se transforme intr-o singura zi , o mie de imagini alcatuiesc o zi , iar pentru ca o zi sa fie buna trebuie ca macar 800 dintre ele sa fie imagini cu zambete de soare , zambete ale mele , zambete ale celorlalti si zambete ale tale. Cand exista minim 800 de zambete adunate din jur , au o sansa in fata a 200 de incruntari ale sprancenelor.
In fine.
Deci care e poza de astazi??
Pai care alta putea sa fie:
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu