marți, 24 aprilie 2012

pe net

Am deschis in seara asta , dupa multa zapaceala provocata de temele de la facultate , cateva pagini de net, pe unde lumea nu facea decat sa isi dea sfaturi cum sa treaca peste suferintele provocate de niste relatii esuate .
Acum sincer, nu stiu cum sa reactionez sau mai bine spus nu stiu cine e mai idiot?
Pe de o parte balanta trage tare pentru cei ce vin cu intrebarea: "si acum ce fac?" iar pe de alta parte atarna pentru ceilalti care vin si spus: "si eu am trecut prin asta!" 
E fantastic cum , de fiecare data cand treci peste un hop vine cineva si spune cum si el a patit acelasi lucru iar tu ca un bou , asculti cum a trecut el peste si ai impresia ca asa se va intampla si la tine.
Pai in cazul asta , eu zic sa se umple internetul de diaia gen "dr love" si asa ne vom rezolva toti problemele .
O sa avem ghid , cum sa faci o relatie sa merga , apoi stiind ca nu o sa mearga , apare si cum sa faci sa reinvie flacara , apoi cum sa treci peste  si intr-un final cum sa te combini cu altul sau alta.
Si atunci de ce nu se sare peste pasii intermediari daca asta e scopul?
Ideea e alta , tot ce ti se intampla in viata asta ramane undeva exact ca o fotografie.
De ce ma axez pe treaba asta  cu memoria organizata in fotografii?
Pentru ca imi place ideea de viata stransa in album , de lacrimi prinse in rama si de tot ce poate fi tinut intact in memoria unui om pentru care viata lui inseamna ceva pentru care fiecare zi trebuie sa aduca o realizare sau macar o informatie noua.
In fine , erau mai multe de spus dar ma asteapta o zi tare urata si am nevoie de somn.
noapte buna

Un comentariu: