Ce am eu de pierdut sau de castigat daca tu ma placi sau nu?
Vad in fiecare zi in jurul meu tot felul de oameni care ma privesc ciudat , dau impresia ca ceva din ce am eu de fapt le apartine si tot revendica ceva.ul ala din priviri , si sunt mai incruntati cu fiecare zi si mai doritori sa primeasca ceva inapoi , un fel de plata , adica sa nu ma mai urasca gratuit.
Sincer , daca aveam bani , le rasplateam munca de doritori de rau dar asa , nu pot decat sa ii observ si sa imi fie sila .
Inca nu ma decid daca se merita macar sa le spun ca urasc pe cineva pe care nu cunosc si ca de mine , sentimentul asta, daca vine din partea unor astfel oameni este primit cu bratele deschise.
Nu stiu cum poti ajunge in stadiul in care sa te preocupe mai mult prostia uneia ca mine decat propria incompetenta . Probabil in incercarea rezolvarii propriilor probleme v.ati lovit de mine care, cu siguranta am parut tare dubioasa cum era si normal , avand 3 capete si scuipand flacari si ati ajuns la concluzia ca eu am fost cauzatoarea cracanarii retelei voastre neuronale .
In conditiile astea , nu pot decat sa imi asum vina si sa sper ca o forma de divinitate ma va iarta pentru tot raul pe care l-am adus in vietile voastre.
Si totusi sa lasam caterinca , nu e deloc amuzand .
Ba chiar e trist , si e trist tare , serios , sa vezi cum niste oameni cred ca au trecut pragul de egalitate care ne leaga pe toti si isi permit sa faca ceea ce are voie Unul singur , sa judece .
In intampinarea voastra , a celor care va temeti sa nu cumva sa dispar si sa nu mai aveti cu numele cui va umple gura , sunt inca aici , si pentru orice nelamurire ma putenti contacta .
Va pot furniza in mod gratuit , noi si noi subiecte de discutii , care sa va faca timpul sa treaca mai usor .

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu