Momentele alea cand simti ca nu mai traiesti desi inca respiri exista . Lafel cum exista si alea cand iti doresti ca azi sa fie maine si sa-ti amani tristetea cu o zi .
Toate lucrurile se intampla cu un motiv ... fie ele bune sau rele toate au un trecut si un viitor ce se scrie in timp ce tu plangi .
Am anumite dubii in legatura cu ceea ce se intampla cu oamenii dupa ce isi pierd sperantele . Da , chestiile alea odioase care ne fac sa credeam ca exista si lucruri bune in viata asta masurata in ani . E ciudat cum viata se masoara in ani desi noi o traim in secunde .
Eu stau pe loc in timp ce imi trec zile si nopti prin fata ochilor . In oricare din ele , daca as vrea sa intru m.as impiedica de pragul de la intrare . Sunt prea neindemanatica sa pot pasi in propia viata , asa ca stau si privesc doar cum trece.
M.am razgandit , vreau sa apuc sa fiu suficient de batrana incat sa.mi pot permite sa traiesc macar o zi .
. mergi de la inceput, te rog, si urmareste-ti acum, la multi ani dupa, viata ...trage tu o concluzie daca te-a purtat acolo unde ai vrut si mai ales daca fericirea a ramas in final cu tine. tot binele din lume sper ca te inconjoara si mai ales sper sa nu te injosesti in fata nimanui si nici sa nu iti lasi sufletul in fata lor plecat pentru decapitare. tine tare de ceea ce a ramas intreg din adevarata s.i.b. si ai mare grija de sufletul tau...
RăspundețiȘtergereO viata lunga si asa cum ti-ai dorit-o tu, sper sa ai...
fairwell my dear sunshine, i'll let you here the biggest part of my soul and i hope to be closer to you than it was to me.
Acest comentariu a fost eliminat de autor.
RăspundețiȘtergere