sâmbătă, 21 aprilie 2012

"Pustiu"

Mda , azi am avut o zi foarte agitata si am umblat prin aglomeratie si am obosit si ... nu asta e ideea. Ideea e ca am vazut atatea oameni , atatea fete si atatea povesti , de la cele ale unor oameni care au urmele primilor pasi inca proaspete pe asfaltul asta tabacit pana la cele ale unor oameni care , atat de obositi de lumea asta , uita statia la care trebuie sa coboare din metrou. Si da , sunt obosita , atat de obosita incat as putea sa dorm somnul tuturor oamenilor care pun acum capul pe perna . Nici astazi nu am poza "aia" mi-ar fi placut sa am o fotografie in care sa surprind tot ce au vazut ochii mei astazi si undeva in coltul ei din dreapta jos , sa fie o fetita cu parul cret si blond acoperit de sapca de camuflaj a bunicului ei. Nu sriu de ce dintre toti copii pe care i-am vazut astazi ea mi-a ramas in cap , poate pentru ca a spus ca ar vrea sa devina monstru cand o sa fie mare ... oare eu de ce nu m.am gandit la asta inainte sa cresc. Noapte buna ps :

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu